Pożegnanie

piątek, 22 lutego 2019r.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Marii Ziętary - wieloletniej wicedyrektor i nauczycielki biologii w naszym liceum.

Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona we środę 27 lutego 2019 r. o godzinie 12:00 w kościele. Św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się tego samego dnia o godzinie 13:30, na cmentarzu parafialnym w Zielonkach.

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego

Kompetetni uczniowie

czwartek, 21 lutego 2019r.

18 lutego uczestnicy projektu "Kompetentni uczniowie" odkrywali wraz z trenerami z Europe4Youth społeczny aspekt twórczości. Oznaczało to analizę dzieł różnych epok pod kątem ich osadzeniu w swoich czasach i warunkach społecznych, a także ocenę wpływu dzieł sztuki na rzeczywistość. Dyskutowano sztukę zaangażowaną społecznie, a zwieńczeniem zajęć był mini-wywiad z przechodniami na wybrane przez uczniów tematy, jakie uważają za ważne dla swojego pokolenia.

Amatorska I Liga SKS Piłki Siatkowej

czwartek, 07 lutego 2019r.

6 lutego reprezentacja piłki siatkowej chłopców zakończyła sezon rozgrywek Turnieju Kwalifikacyjnego na zaszczytnym IV miejscu. W rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn, złożonych wyłącznie z zawodników amatorów, reprezentujących krakowskie szkoły ponadgimnazjalne. Serdecznie dziękujemy całej drużynie za uczestnictwo w rozgrywkach i godne reprezentowanie szkoły. Szczególnie dziękujemy uczniom klas III, którzy zagrali mecze po raz ostatni jako reprezentanci III LO.

Skład drużyny: 3f - Mateusz Polowiec 3c - Mateusz Zych, Bartek Czekaj 3g - Kuba Sańka, Karol Gałan, Patryk Talapka 2f - Kuba Urbaniak 1f - Łukasz Nowak, Łukasz Smółka, Miłosz Wojtyga