| Witamy | Organizacja nauczania | Grono pedagogiczne | Wieczorek francusko-włoski | Wymiany | Ciekawostki |
Język francuski uchyla drzwi Europy...

Według opracowania Bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Prof - Europe francuski to:

-język Unii Europejskiej
-język kontaktów zawodowych
-język świata kultury

204 mln ludzi na pięciu kontynentach porozumiewa się w języku francuskim,
100 mln osób posługuje się nim w kontaktach zawodowych,
1 mln nauczycieli uczy języka francuskiego i upowszechnia kulturę francuską w świecie.

Język francuski w Polsce:

Język pierwszego inwestora zagranicznego obecnego w sektorze telekomunikacji, dystrybucji, energetycznym, rolno - spożywczym, samochodowym... Dodatkowy atut wyróżniający posługujące się nim osoby na rynku pracy wśród przedsiębiorstw francuskich i francusko - polskich.

Język, którego można się uczyć się na każdym etapie systemu edukacyjnego: w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach (również w gimnazjach i liceach dwujęzycznych), studium języków obcych w szkołach wyższych, nauczycielskich kolegiach języków obcych, instytucjach filologii romańskiej, na francusko - polskich studiach podyplomowych dla prawników, ekonomistów, inżynierów.

Język francuski w Unii Europejskiej:

Jeden z trzech oficjalnych języków Unii Europejskiej, drugi najczęściej używany język w krajach Unii Europejskiej.

Język francuski jest kluczem do Europy i jego znajomość może zadecydować o Twoim sukcesie!