Informacje    Nasze akcje    Galeria    Linki

Informacje

Dnia 8 stycznia 2012 roku dzięki uprzejmości Krakowskiego Międzyszkolnego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogliśmy zorganizować XX finał.

W tym roku członkami sztabu byli: Natalia Tarnawska, Monika Werner, Agnieszka Samolej, Agnieszka Środoń oraz nasi wspaniali pomocnicy: Justyna Kawula i Jakub Zięba.

W akcji wzięło udział 52 uczniów z puszkami wraz z ich pomocnikami, którzy niestety ze względu na ograniczoną liczbę puszek nie mogli być pełnoprawnymi wolontariuszami. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział!!! Szczególnie dziękujemy : Joannie Bilskiej, Jackowi Wolnickiemu, Annie Borucie, Kubie Kosowskiemu oraz Klaudii Drzewieckiej za uzbieranie największej liczby pieniędzy.

Wspólnie zebraliśmy 20 063,19zł!!! Pieniądze zebrane w czasie XXFinału WOŚP przeznaczone będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Jeszcze raz wielkie dzięki. Widzimy się w przyszłym roku!!!"

Dnia 9 stycznia 2011 roku dzięki uprzejmości Krakowskiego Międzyszkolnego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogliśmy zorganizować XVIII finał.

W tym roku członkami sztabu byli:
• Mateusz Kaszowski
• Kordian Szuszkiewicz
• Natalia Tarnawska
• Aleksandra Łęczek

Oraz niektórzy członkowie Samorządu Uczniowskiego. W akcji wzięło udział 108 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział. Mamy nadzieję, że skromna rekompensata w postaci małego poczęstunku rozgrzała was w tą chłodną styczniową niedzielę : ) Pragniemy również wyrazić podziękowania dla wszystkich dodatkowo dyżurujących nauczycieli. Nasi wolontariusze zebrali 19 757,32 zł. Niestety, jest to tylko przybliżona kwota, ponieważ nasza szkoła nie otrzymała wszystkich brakujących rozliczeń, dlatego możemy sądzić, że ostateczna suma jest o wiele wyższa. Pieniądze zebrane w czasie XIX Finału WOŚP przeznaczone będą na doposażenie oddziałów intensywnej terapii, oddziałów dializ, dziecięcych klinik urologicznych i nefrologicznych, zakładów diagnostyki obrazowej, doposażenie ośrodków opieki zdrowotnej w sprzęt niezbędny do ratowania życia i zdrowia dzieci.

Jeszcze raz wielkie dzięki. Widzimy się w przyszłym roku!!!

Dnia 10 stycznia 2010 roku dzięki uprzejmości Krakowskiego Międzyszkolnego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogliśmy zorganizować XVIII finał.

W tym roku członkami sztabu byli:

• Paweł Smiatek
  • Ola Rzepecka
  • Joanna Bożek
  • Alicja Urbanik
  • Piotr Marczyk vel Szajba

W akcji pomagali nam, uczniowie klas pierwszych i drugich, oraz nasz niezawodny Kamil Maj bez którego zorganizowanie naszej akcji było by niemożliwe. Nasz Kamil, nieustannie czuwał nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem imprezy. Przed kwestowaniem każdy z uczestników dostał wysokokaloryczną czekoladę. Zmarzniętych wolontariuszy, przyjmowaliśmy ciepłym posiłkiem w postaci wyśmienitego barszczu i kapuśniaczków. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Zaprocentowało to rekordową kwotą zebraną przez naszych uczniów. Uzyskaliśmy niebotyczna kwotę w wysokości: 35 503,34 zł. Najwięcej uzbierała Joanna Bożek (2 272,57 zł) zaraz po niej usytuowała się Dominika Dziedzic (1 609,55 zł), a trzecie miejsce zajęła Joanna Popławska (1 477,90 zł) - GRATULUJEMY !!

Wszystkie te pieniądze przeznaczone zostały na na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi. W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Ambicją Owsiaka było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice - skierowani przez pediatrę - będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki.

Na ten cel zbieraliśmy pieniądze w czasie XVIII finału, który był ogromnym sukcesem.

Dziękujemy i liczymy na wasza Pomoc za rok !!